طرز استفاده از محصولات

پخت برنج در سرخ کن!

پخت برنج در سرخ کن

سرخ کن بدون روغن دستگاهی فوق العاده کاربردی است که خیلی مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. بهمین دلیل گاها با حاشیه هایی نیز همراه می‌شود. مانند این روزها که درمورد پخت برنج در سرخ کن صحبت می‌کنند که از اساس دروغ است و به هیچ عنوان دستگاه سرخ کن امکان پخت برنج را ندارد. ما در این مقاله قصد داریم یکبار برای همیشه و طبق تجربه ای که از تست این مواد غذایی بدست آوردیم بایدها و نبایدهای پخت و پز در سرخ کن را معرفی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باش.

غذاهایی که با سرخ کن درست میشه

طبق تجربه ای که از تست پخت مواد غذایی مختلف در سرخ کن بدون روغن بدست آوردیم، غذاهایی که در فهرست زیر اعلام کردیم را می‌توانید با تنظیم درست دما و زمان و رعایت یک سری نکات به بهترین شکل ممکن آماده و برای وعده‌های غذایی خود استفاده کنید و از خوردن آنها در کنار خانواده‌تان لذت ببرید و سلامت خود و اعضای خانواده‌تان را حفظ کنید. نکته ای که لازم است به آن توجه کنید میزان دما و زمان مورد نیاز برای هر کدام از غذاهایی که ما به آن اشاره کرده ایم ممکن است با اختلاف بسیار اندکی با دستگاه شما تفاوت داشته باشد پس توصیه می‌کنیم حتما آن را شبیه سازی و دما و زمان دقیق دستگاه خود برای آن غذا را بدست آورید.

انواع مرغ کامل و اسلایس شده

مرغ یکی از غذاهایی است که اگر با دستگاه سرخ کن بدون روغن درست کنید با کیفیت بسیار بالایی مغز پخت می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم مرغ را با موادی مانند پیازداغ، رب و ادویه های مخصوص کمی بپزید و بعد از آن با سرخ کن مغز پختش کنید تا بهترین کیفیت را داشته باشید. پیشنهاد ما با این شرایط دمای 180 درجه و زمان 15 دقیقه است.

پخت مرغ در سرخ کن

پیتزا غـذای مورد علاقـه کودکـان

پیتزا هم مثل مرغ می‌توانید با کیفیت بالایی در سرخ کن پخت کنید و هیچ هزینه ای برای خرید آن به فست فودی‌ها پرداخت نکنید. پیشنهاد ما دمای 180 درجه و زمان 10 دقیقه برای آماده کردن این غذای خوشمزه و دوست داشتنی است.

پخت پیتزا در سرخ کن

انواع سیب‌زمینی های پرطرفدار

سیب زمینی تنوری و رستورانی یکی دیگر از مواد غذایی است که شاید خیلی امتحان کرده‌اید که به مانند فست فودی‌ها درستش کنید اما موفق نشده اید. دستگاه سرخ کن این امکان جذاب را برای شما و فرزندانتان که قطعا آن را دوست دارند فراهم می‌کند. پیشنهاد ما دمای 180 الی 200 درجه و زمان 15 الی 20 دقیقه ای است.

پخت سیب زمینی در سرخ کن

بادمجان‌و‌کدو سرشار از ویتامین

بادمجان و کدو از جمله صیفیجاتی هستند که اگر بدون دستگاه سرخ کن آماده کنید روغن بسیار زیادی می‌برند که اصلا از نظر سلامت توصیه نمی‌شود. اما شما همین دو ماده غذایی مفید را با این دستگاه کاربردی با کم ترین میزان روغن به بهترین شکل ممکن آماده و میل می‌کنید. برای این دو مورد هم پیشنهاد ما دمای 180 درجه و زمان 15 دقیقه است که درصورت نیاز زمان را افزایش دهید.

سرخ کردن بادمجان با سرخ کن

جوجه کباب و انواع گوجه کبابی

جوجه کباب و گوجه کبابی هم اگر سرخ کن داشته باشید دیگر از رستوران‌ها سفارش نمی‌دهید چراکه خیلی راحت در منزل با کیفیت بالا آماده می‌کنید. دمای مناسب برای جوجه کباب 180 درجه و زمان 15 دقیقه، برای گوجه فرنگی دمای 200 درجه و زمان 3 الی 5 دقیقه، برای گوجه گیلاسی دمای 200 درجه و زمان 10 دقیقه ای را پیشنهاد می‌کنیم.

پخت جوجه کباب در سرخ کن

چیپس محبـوب همه‌ی خانواده

چیپس هم یکی از گزینه هایی است که می‌توانید در دمای 160 الی 180 درجه و زمان 5 دقیقه ای در دستگاه‌های سرخ کن درست کنید و به عنوان میان وعده و یا در کنار غذاهای خود سرو کنید. البته با این تفاوت که از سلامت کامل آن اطمینان خاطر دارید.

درست کردن چیپس در سرخ کن

انـواع ماهـی سرشـار از امگـا 3

ماهی غذایی است که متاسفانه از سبد وعده های غذایی اکثر ما جا می‌ماند. و احتمالا بخاطر دردسر زیاد درست کردن آن در ماهیتابه و غیره است. درصورتی که اکثر پزشکان توصیه می‌کنند هفته ای 2 مرتبه ماهی را که سرشار از امگا 3 و ویتامین‌های ضروری است استفاده کنیم. دمای لازم برای پخت ماهی در سرخ کن 180 درجه و زمان مناسب 14 دقیقه است! و این یعنی سرخ کن یک وسیله ضروری و لازم برای آشپزخانه های ماست!

پخت ماهی در سرخ کن

ذرت مکزیکـی دوست داشتنـی

این دسر فوق العاده خوشمزه هم براحتی با دستگاه سرخ کن آماده می‌شود. دمای مناسب برای پخت ذرت مکزیکی 200 درجه و شما تنها کمتر از 10 دقیقه این دسر بی‌نظیر را می‌توانید برای خود و اعضای خانواده‌تان آماده و میل کنید.

پخت ذرت مکزیکی در سرخ کن

کیک و کاپ کیک های خوشمزه

کیک و کاپ کیک را هم می‌توانید با دستگاه سرخ کن آماده کنید. دمای لازم 160 درجه و زمان مناسب 15 دقیقه است. می‌بینید سرخ کن یک دستگاه فوق العاده کاربردی است که خیلی از غذاها و دسرهایی که گاها هزینه زیادی هم بابت خرید آن ها می‌دهید را با کیفیت بالا درست می‌کند.

پخت کاپ کیک در سرخ کن

غذاهای‌منجمد محبوب شاغلین

غذاهای منجمد آماده مانند فلافل، ناگت و غیره را هم می‌توانید با سرخ کن ها در کمتر از 10 دقیقه آماده و میل کنید. دمای مناسب برای پخت این نوع غذاها که امروزه بخاطر آماده بودنشان خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته اند، 180 درجه است.

پخت فلافل در سرخ کن

انواع میوه‌ های چهار فصل سال

خشک کردن میوه هم جزو کارهایی جذابی است که می‌توانید با سرخ کن بدون روغن انجام دهید. نکته مهمی که در خشک کردن میوه باید رعایت کنید این است که دمای دستگاه را حدود 100 الی 120 درجه و زمان آن را 50 الی 60 دقیقه درنظر بگیرید تا میوه به بهترین شکل ممکن خشک شود و نسوزد!

خشک کردن میوه در سرخ کن

غذاهایی که با سرخ کن درست نمیشه

همانطور که می‌توانیم یک سری غذاها را با دستگاه سرخ کن با کیفیت بسیار بالا آماده کنیم. یک سری از مواد غذایی هم به هیچ وجه با این دستگاه کاربردی درست نمی‌شوند و کیفیت خوبی پیدا نمی‌کنند. توصیه می‌کنیم غذاهای زیر را به با دستگاه سرخ کن درست نکنید. چراکه پول، زمان و انرژی خود را بیهوده هزینه می‌کنید و در انتها هم از کار خود پشیمان می‌شوید که ما اصلا دوست نداریم همراهان تک کالابان این حس را تجربه کنند!

 • برنج یکی از غذاهایی است که به هیچ عنوان با سرخ کن درست نمی‌شود. و ادعایی که این روزها برای پخت برنج در سرخ کن بدون روعن مطرح می‌شود از پایه و اساس غلط است.
 • انوع خورشت را هم نمی‌توانید با این دستگاه آماده کنید. چراکه ماهیت این دستگاه چیز دیگری است غذاهای سنتی مانند انواع خورشت و آبگوشت را باید با دستگاه‌های مخصوص خود درست کنید.
 • از سرخ کن برای گرم کردن غذا هم نمی‌توانید استفاده کنید این دستگاه مناسب انجام این کار نیست.
 • نوشیدنی قهوه و چای هم جزو گزینه هایی است که نمی‌توانید آنها را با دستگاه سرخ کن آماده کنید.

اگر تصمیم به تهیه سرخ کن بدون روغن دارید. و برای انتخاب بهترین مدل که بتوانید تمام نیازها و انتظاراتی که از آن دارید را برطرف کنید سوالی دارید. پیشنهاد می‌کنیم از طریق فرم زیر اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما ارتباط بگیرند. تا از مشاوره رایگان و تخصصی آنها استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

ویدئوی تست پخت برنج در سرخ کن

در انتها پیشنهاد می‌‎کنیم نمونه تست پخت برنج در سرخ کن را که در مجموعه تک کالابان آماده کردیم را ببینید. تا خودتان دروغ بزرگی که این روزها با عنوان برنج در سرخ کن مطرح می‌شود را متوجه شوید.

6 دیدگاه در “پخت برنج در سرخ کن!

 1. الهام رضایی گفت:

  ممنون بابت آموزش خوبتون اما فکر میکنم دما و زمانی که برای هر غذا گفتید تو دستگاهای مختلف فرق داشته باشه اینطور نیست؟

  1. مدیر سایت تک کالا گفت:

   سلام میزان کمی فرق داره تو یک سر از محصولات بیشتر باید به صورت تجربی یاد بگیرید

 2. بهزاد ن گفت:

  خانوما با این دستگاه دیگه نمیگن غذا چی درست کنم با حدود 4ت میشه تهیه کرد؟

  1. مدیر سایت تک کالا گفت:

   سلام مقاله هاي ديگه دستور غذاها رو گذاشتيم حتما بينيد

 3. سعیدی نژاد گفت:

  ولی اگه برنج رو هم میپخت چی میشد😊 واقعا آشپزی رو برای من یکی که خیلی راحت کرده

  1. مدیر سایت تک کالا گفت:

   😂خیلی ممنون که تجربتون رو باما به اشتراک گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *