مقایسه محصولات

مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱

مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱

اگر به دنبال بهترین مدل سرخ‌کن بدون روغن تفال و فیلیپس هستید و اگر می‌خواهید از پتانسیل کامل Airfryer خود برای طبخ غذاهای خوشمزه‌تر و سالم‌تر استفاده کنید و ویژگی‌های صرفه‌جویی در زمان را کاوش کنید و مهارت‌های آشپزی خود را تقویت کنید تا هر روز غذاهای خانگی و سالم درست کنید که شما و خانواده‌تان دوست دارید، سرخ‌کن بدون روغن فیلیپس ۹۲۷۰ و سرخ‌کن و گریل تفال ۸۰۱ مناسب شماست. فناوری ترد فوق‌العاده را برای غذاهای خوش‌طعم سرخ شده در هوا با تکنولوژی روغن و گریل کمتر برای پختن انواع غذاها کشف کنید. تفال و فیلیپس بهترین برندهای سرخ‌کن هستند که مدل‌های با کیفیت متعددی را عرضه می‌کنند. در این مقاله با بررسی سایر ویژگی‌های این دو محصول می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مشخصات سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰

می‌خواهیم به بررسی سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ بپردازیم: شعار این مدل این است: غذای فوق‌العاده با ۹۰ درصد چربی کمتر!

به لطف فناوری Rapid Air از غذاهای سالمی لذت ببرید که از بیرون ترد و در داخل لطیف هستند. دارای برنامه NutriU. می‌توانید برنامه NutriU را دانلود کنید تا هر روز صدها دستور غذای خوشمزه را کشف کنید. Philips Airfryer XL با در نظر گرفتن خانواده شما طراحی شده است. سبد با ظرفیت ۱٫۲ کیلوگرم، همراه با تابه ۶٫۲ لیتری، به شما در پخت انواع غذا کمک می‌کند. می‌توانید دستورالعمل‌های شخصی سازی شده به تنظیمات خود داشته باشید. همچنین می‌توانید، توصیه‌های دستورالعمل روزانه متناسب با ترجیحات خانواده خود را دریافت کنید. هرچه بیشتر از NutriU استفاده کنید، بهتر می‌تواند ایده‌های دستورالعمل‌های خوشمزه را مطابق با نیازهای شما تنظیم کند. از آشپزهای دیگر الهام بگیرید و افراد با سلیقه‌های مشابه را دنبال کنید.

در ظرفیت‌ بالا ۶٫۲ لیتر و سایز XL عرضه می‌شود.

از فناوری Rapid Air برای طبخ غذا با ۹۰ درصد روغن کمتر استفاده می‌کند

طراحی منحصربه‌فرد برای حرارت دهی یکنواخت به غذا

صفحه‌نمایش لمسی با ۷ پیش تنظیم برای کنترل دما و زمان پخت

قطعات قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی برای تمیز کردن آسان

دارای عملکرد گرم نگه‌داشتن و برنامه‌های پخت از پیش تنظیم شده

مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱

مشخصات سرخ‌کن تفال ۸۰۱

در این قسمت با مشخصات و طرز کار سرخ‌کن تفال مدل ۸۰۱ آشنا می‌شویم. با غذاهای سرخ‌کن و گریل ۲ در ۱ بادی و گریل XXL TEFAL Easy Fry & Grill 2-in-1 با غذاهای خوشمزه و سالم از آشپزخانه خود خانواده خود را خوشحال کنید. یک تقسیم‌کننده قابل جابجایی Flexcook به شما امکان می‌دهد به راحتی از ظرفیت XXL که تا ۸ نفر را سرو می‌کند، به دو منطقه برای پخت دو غذای مختلف تغییر دهید تا همزمان آماده شوند. فن‌آوری سرخ‌کردن فوق‌العاده ترد و کباب‌پزی، پخت کامل را تضمین می‌کند که بیرون ترد و داخل لطیف با روغن کمتر است. با ۸ برنامه خودکار، امکانات بی‌پایان است!

در ظرفیت‌های ۶٫۵ لیتری و سایز XXL عرضه می‌شود

از فناوری Extra Crisp برای پخت یکنواخت غذا و ۹۹ درصد روغن کمتر استفاده می‌کند

صفحه چرخاندن غذا برای پخت یکنواخت دارد

صفحه‌نمایش لمسی دیجیتال با ۸ برنامه برای کنترل دما و زمان پخت

دارای تایمر دیجیتال و کنترل دما برای پخت دقیق است

قطعات قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی برای تمیز کردن آسان

مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱

جدول مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰  و تفال ۸۰۱

تفال ۸۰۱

فیلیپس ۹۲۷۰

مدل

۱٫۵kg, ۶٫۵ لیتر ۱٫۵kg,۶٫۲ لیتر ظرفیت
۱۶۵۰ وات ۲۰۰۰ وات قدرت
دارد دارد کنترل دما
لمسی لمسی کنترل پنل
دارد دارد timer
LCD LCD صفحه نشانگر
مشکی مشکی رنگ
دارد دارد توقف خودکار

مقایسه سرخ‌کن بدون روغن فیلیپس ۹۲۷۰  و تفال ۸۰۱  از نظر ظرفیت

سرخ‌کن و گریل تفال ۸۰۱  با ظرفیت XXL

ظرفیت دل‌چسب ۶٫۵ لیتری تا هشت نفر را ارائه می‌دهد و غذاهای سخاوتمندانه و لذیذ را برای هر مناسبتی ارائه می‌دهد – از شام‌های سریع شب‌های هفته گرفته تا ضیافت‌های جشن. ظرفیت تفال دو برابر فیلیپس هست.

فیلیپس ۹۲۷۰  با ظرفیت XL

با در نظر گرفتن خانواده شما در اندازه XL. برای تمام خانواده طراحی شده است. سبد با ظرفیت ۱٫۲ کیلوگرم، همراه با تابه ۶٫۲ لیتری، به شما در پخت انواع غذا کمک می‌کند. حداکثر ۵ وعده غذایی را یکباره برای خانواده و دوستان خود درست کنید. سرخ کن تفال سایز XXL است و فیلیپس XL  که ظرفیت فیلیپس نصف تفال می‌باشد.

مقایسه عملکرد سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال از نظر طراحی

سرخ‌کن‌های بدون روغن معمولاً در دو طراحی کشویی یا آسانسوری عرضه می‌شود. مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱ نشان می‌دهد که هردو از طراحی کشویی استفاده می‌کنند. تفال ارتفاع بیشتری دارد اما فیلیپس جای کمتری اشغال می‌کند. در مجموع هر دو طراحی جذاب و مدرنی دارند.

سرخ‌کن‌های قدیمی تفال تنها کلید چرخشی و فیزیکی داشتند اما حالا محصولات هر دو برند با کلیدهای لمسی و جذاب برای انتخاب دما و گزینه‌های پخت غذا عرضه می‌شوند. همان‌طور که در قسمت قبل گفتیم مهم‌ترین مزیت تفال برخوردار بودن از پدال چرخشی است که با چرخش غذا باعث پخت یکدست همه قسمت‌های آن می‌شود. همچنین در تفال ۸۰۱ به لطف حالت همگام‌سازی هوشمند، تقسیم کننده دستی را اضافه یا بردارید تا از ظرفیت XXL برای مواد بزرگ به یک کاسه دوتایی برای طبخ همزمان ۲ غذای مختلف استفاده کنید.

مقایسه سرخ‌کن بدون روغن تفال و فیلیپس از نظر فناوری پخت

سرخ‌کن و گریل تفال برای سرخ کردن از تکنولوژی EXTRA CRISP استفاده می‌کند. گردش سریع هوا تعادل کامل دما و جریان هوای گرم را برای نتایج ترد و طلایی ارائه می‌دهد. همچنین دارای تکنولوژی کباب‌پز بدون دود منحصربه‌فرد، یک گریل توری آلومینیومی ریخته‌گری، گوشت یا سبزیجات آبدار و لطیف را نوید می‌دهد که تا حد کمال پخته شده باشند. تا ۹۸٪ دود کمتر از گریل سنتی.

فیلیپس ۹۲۷۰  برای سرخ کردن سالم از تکنولوژی Rapid Air استفاده می‌کند. فناوری Rapid Air با طراحی منحصربه‌فرد ستاره‌های دریایی، هوای گرم را می‌چرخاند تا غذاهای خوشمزه‌ای ایجاد کند که از بیرون ترد و از داخل لطیف هستند، بدون روغن اضافه شده.

مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱

مقایسه سرخ‌کن بدون روغن تفال و فیلیپس از نظر زمان

اینکه از نظر صرفه‌جویی در زمان سرخ‌کن بدون روغن تفال خوبه یا فیلیپس باید بگوییم هر دو طوری طراحی شده‌اند که در زمان و انرژی صرفه‌جویی شود. هم فیلیپس ۹۲۷۰ از نظر زمان و انرژی کارآمد است و هم تفال ۸۰۱ از نظر صرفه‌جویی در زمان کارآمد است.

فیلیپس ایرفایر کارآمدتر کار می‌کند تا در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی کند و با طبخ غذاهای لذیذ تا ۷۰ درصد انرژی کمتر و تا ۵۰ درصد سریع‌تر از فرهای سنتی، در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی کند.

تفال با فن‌آوری پیشرفته برای حالت همگام‌سازی هوشمند از پیش تنظیم برای پختن دو ماده مختلف و اطمینان از آماده بودن همه‌چیز در همان زمان ارائه می‌دهد. به لطف حالت همگام‌سازی هوشمند، تقسیم کننده دستی را اضافه یا بردارید تا از ظرفیت XXL برای مواد بزرگ به یک کاسه دوتایی برای طبخ همزمان ۲ غذای مختلف استفاده کنید که موجب صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

مقایسه ایمنی سرخ‌کن تفال بهتره یا فیلیپس

در پاسخ به این سؤال که از نظر ایمنی تفاوت سرخ‌کن بدون روغن فیلیپس و سرخ‌کن بدون روغن تفال به چیست؟ باید بدانید که هر دو استانداردهای ایمنی بسیار بالایی دارند. محصولات آن‌ها سیستم خنک‌کننده بدنه برای جلوگیری از سوختگی دست دارد؛ هرچند قسمت شیشه‌ای تفال گاهی بسیار داغ می‌شود. هر دو مدل قابلیت قطع خودکار در صورت باز شدن درب پیش از اتمام زمان پخت دارند. البته برخی مدل‌های قدیمی‌تر تفال فاقد این ویژگی هستند که باید هنگام خرید در نظر داشته باشید.

مقایسه سرخ‌کن فیلیپس و تفال از نظر شستشو و تمیز کردن

سرخ‌کن و گریل تفال ۸۰۱ و فیلیپس ۹۲۷۰ هر دو برای استفاده و تمیز کردن آسان هستند. تمامی قطعات قابل جابجایی، قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی هستند.

فیلیپس دارای سبد QuickClean Airfryer که دارای روکش نچسب برای تمیز کردن آسان است. سرخ کردن با هوا همچنین به این معنی است که خانه شما عاری از بوی سرخ کردن سنتی خواهد بود.

تفال نیز دارای قطعات قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی برای تمیز کردن آسان است. با این حال نظرات درباره سرخ‌کن تفال متفاوت است و به نظر برخی کاربران صفحه گریل و نچسب سرخ‌کن فیلیپس راحت‌تر از تفال تمیز می‌شود.

مقایسه قیمت سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱

در ادامه نوبت به این سؤال می‌رسد که از نظر قیمت سرخ‌کن بدون روغن تفال بهتره یا فیلیپس؟ قیمت این دو برند تفاوت زیادی با هم ندارد و هر دو بسته به ظرفیت و قابلیت‌های دستگاه مشابه بین ۷ تا  ۹ میلیون تومان برایتان تمام می‌شود. با توجه به اینکه هردو سرخ‌کن قیمت مشابهی دارند شما با مقایسه آن‌ها می‌توانید هرکدام که برای نیاز شما مناسب‌تر است را خریداری کنید.

مقایسه سرخ‌کن فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱

مقایسه سیب زمینی در سرخ کن  فیلیپس  ۹۲۷۰  و تفال ۸۰۱

ما برای شما سرخ کردن سیب زمینی در هر دو مدل فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱ را تست کردیم. خیلی ها ادعا می‌کنند که سیب‌زمینی سرخ شده در هواپز

خشک می‌شود، ولی در فیلم می‌بینید که این‌طور نیست. همانطور که در فیلم می‌بینید، سیب زمینی ها اصلا خشک نیستند و کاملا مغز‌پخت شده اند. فقط

سیب‌زمینی ها در سرخ کن فیلیپس بهتر به نظر می‌آیند که بدلیل اسپری کردن روغن روی سیب‌زمینی‌های داخل سرخ کن فیلیپس است و دلیلش کیفیت

بیشتر سرخ کن فیلیپس نیست، استانداردش این است که روغن اسپری کنیم. البته بدون روغن هم مغز‌پخت می‌شود ولی با اسپری کردن روغن سیب‌زمینی‌ها

رستورانی و قشنگ تر می‌شوند.

سخن پایانی

سرخ‌کن یکی از پراستفاده‌ترین لوازم آشپزخانه است که به کمک آن می‌توان غذاهای متنوعی را به سرعت تهیه کرد. این دستگاه برخلاف روش‌های قدیمی با حداقل استفاده از روغن، غذاها را سرخ می‌کند. همان‌طور که پی بردید، سطح کیفی سرخ‌کن‌ فیلیپس و سرخ‌کن و گریل تفال تفاوت چندانی ندارد و هر دو برند از فناوری‌های پیشرفته و اختصاصی خود در سرخ‌کن‌های خود بهره می‌گیرند؛ بنابراین در مقایسه سرخ‌کن بدون روغن تفال ۸۰۱ و فیلیپس ۹۲۷۰ می‌توان به هردو نمره یکسان داد. بعلاوه، این دستگاه‌ها خوش‌ساخت است و استفاده از آن‌ها آسان است، بدون نیاز به پیش گرمایش. اگر واقعاً عاشق غذای سرخ شده بدون چربی هستید، فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱ قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. با داشتن برنامه‌های خودکار، نیازی به تنظیم زمان و دما نیست، اگرچه در صورت تمایل می‌توانید به صورت دستی غذا بپزید.

سؤالات متداول

آیا فیلیپس ۹۲۷۰ و تفال ۸۰۱ دارای دستور پخت غذا متناسب با خودشان هستند؟

بله هر دو دارای دفترچه پخت غذا متناسب با پنل خود دستگاه هستند. همچنین برند تفال دارای دستورالعمل‌های موجود در برنامه NutriU هست که توسط کارشناسان تغذیه برای پخت و پز روزانه تنظیم شده است.

از نظر ابعاد کدام‌یک بزرگ‌تر است؟

ابعاد فیلیپس ۹۲۷۰، پهنای ۴۰٫۳ و عرض ۳۱٫۵ و ارتفاع ۳۰٫۷ می‌باشد. ابعاد تفال ۸۰۱، پهنا ۳۰٫۳ و عرض ۴۳٫۲ و ارتفاع ۴۳٫۲ می‌باشد. در نتیجه تفال ارتفاع بیشتری دارد و کمی بزرگ‌تر است.

فیلیپس ۹۲۷۰ روغن بیشتری مصرف‌ می‌کند یا تفال ۸۰۱؟

ادعای فیلیپس این است که مصرف روغن را تا ۹۰ درصد کاهش داده است و تفال ادعا می‌کند تا ۹۹ درصد مصرف روغن را کاهش داده است اما نهایتاً با اسپری کردن روغن نتیجه بهتری می‌توان گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *