مقالات

تفاوت مایکروویو و سولاردام چیست؟

مقایسه سولاردام و سرخ کن

تفاوت مایکروویو و سولاردام چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برایتان پیش آید این است که تفاوت بین مایکروویو و سولاردام چیست؟ از این رو در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت های بین سولاردام و مایکروویو بپردازیم. در ادامه با تک کالابان همراه باشید.

مایکروفر بهتر است یا سولاردام؟

مایکروویو مجهز به ابزاری به نام مگنترون است که می تواند امواجی با فرکانس ۲۴۵۰ مگاهرتز تولید کند. سپس این امواج با دیواره محفظه پخت برخورد کرده و بر روی مواد غذایی اعمال می شود.

اما سولاردام که نخستین بار توسط الجی ابداع شد، شامل ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است. بنابراین سولاردارم علاوه بر سیستم پخت مایکروویو به المنت های نوری نیز مجهز شده است. این ترکیب موجب می شود تا دمای مواد غذایی در عرض ۵ دقیقه به ۳۲۰ درجه برسد. در نتیجه سرعت پخت تا ۱٫۵ برابر فر مایکروویو خواهد شد.

در قسمت بالای فر سولاردام یک هیتر ذغالی قرار داد که سبب می شود امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا ایجاد شود. همچنین در کف محفظه پخت چندین نوع هیتر سرامیک و هالوژنی قرار داد که موجب انتقال امواج گرمایش نورانی از پایین به سمت مواد غذایی می شود.

محفظه پخت در سولاددام به شکل مدور و استوانه ای است به همین دلیل امواج گرمایی بهتر بر روی مواد غذایی منعکس می شوند. اما در مایکروویو محفظه پخت مسکطیلی شکل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *