طرز استفاده از محصولات

نکات مهم نگهداری جاروبرقی برای طول عمر بیشتر

نکات مهم نگهداری جاروبرقی

در این مقاله نکات مهم نگهداری جاروبرقی که طول عمر دستگاه را چند برابر می‌کند بصورت فهرست وار آموزش می‌دهیم. اگر جزو افرادی هستید که قدرت مکش جاروبرقی‌تان کم شده و یا مدام درحال استفاده شما را اذیت می‌کند این محتوا برای شماست. به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم دقت کنید.

نکات مهم:

  1. اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید و اکثر افراد به آن توجه نمی‌کنند. حالت برس پارویی دستگاه است. حتما برس پارویی را زمان جارو کردن فرش رو حالت فرش و زمان جارو کردن سرامیک یا پارکت برعکس کنید تا زمان استفاده از بیشترین کارایی دستگاه استفاده کنید.
  2. دومین نکته تمیز کردن برس پارویی دستگاه است. که حتما بعد از هر بار جارو کشیدن آن را بررسی کنید و درصورت لزوم پرزها و یا موهایی که به آن چسبیده است را تمیز کنید.
  3. دقت کنید که میزان مکش جارو را براساس نیازی که دارید تنظیم کنید در اکثر موارد حد وسط مکش مناسب است و نیازی به استفاده از دستگاه در بیشترین حالت مکش نیست. چراکه در این حالت پارویی به سطح می‌چسبد و بلند کردنش سخت می‌شود.
  4. به هیچ عنوان پارویی را بصورت رفت و برگشتی روی سطوح نکشید. و فرایند جاروکردن را به سمت خواب فرش و فقط از طرف انجام دهید. بخصوص جاروبرقی های اروپایی!
  5. نکته ای که برای طول عمر بیشتر جارو بسیار اهمیت دارد. تعویض به موقع کیسه و فیلتر داخلی(حافظ سلامت موتور) و فیلتر بیرونی(حافظ سلامتی شما) دستگاه است. که باتوجه به میزان مصرف هر 6ماه یکبار و یا هرسال تعویض کنید تا قدرت مکش دستگاه کم نشود و سلامت موتور و خود شما هم تضمین باشد. محل قرارگیری فیلتر داخلی و بیرونی را در ویدئو نشان داده‌ایم.
  6. به هیچ عنوان اجازه ندهید که سیم دستگاه بصورت موج دار جمع شود. برای این کار زمان جمع کردن سیم حتما آن را با دست کنترل کنید تا بصورت صاف و مرتب جمع شود.
  7. دکمه های روی بدنه دستگاه را به تحت هیچ شرایطی با پا روشن و خاموش نکنید. چراکه معمولا برد اصلی در زیر این دکمه‌ها قرار دارد و احتمال اینکه آسیب ببیند زیاد است.

پیشنهاد ما:

درصورت تمایل پیشنهاد می‌کنیم مقاله جذاب مقایسه جاروبرقی بوش و فیلیپس را مطالعه کنید. بعد از خواندن این مقاله هر زمان که قصد خرید جاروبرقی دارید و در انتخاب بهترین مدل که متناسب با نیازتان باشد سردگم هستید. انتخاب برند و مدل جاروبرقی با توجه به اطلاعاتی که بدست می‌آورید، برایتان خیلی راحت می‌شود.

جمع بندی نهایی:

در انتها توصیه می‌کنیم ویدئو نکات نگهداری جاروبرقی را که توسط تیم تولید محتوای تک کالابان آماده کرده‌ایم را ببینید. چراکه تمام نکات بالا را روی یکی از مدل‌های جاروبرقی بوش نمایش می‌دهیم و هیچ ابهامی برایتان باقی نمی‌ماند. شما هم اگر تجربه ای از نکات مهم نگهداری جاروبرقی دارید با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. که بسیار ارزشمند است و از دل همین تبادل نظرها کمک زیادی به بعضی از دوستان که اطلاعات کمتری نسبت به این موضوع دارند می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *