طرز استفاده از محصولات

اشتباه بزرگ در سرخ کن بدون روغن!

اشتباه بزرگ در کار با سرخ کن بدون روغن

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اکثر افراد در کار با سرخ کن بدون روغن انجام می‌دهند و باعث کیفیت پایین غذا در انتهای کار می‌شود تنظیم نادرست دما و زمان و بخصوص استفاده از تنظیمات پیش فرض خود دستگاه سرخ کن است!

لازم به توضیح است که تنظیمات پیش فرض دستگاه که برای مواد غذایی پر مصرف مثل گوشت مرغ و ماهی، پیتزا، سیب زمینی، کیک و کاپ کیک و غیره در نظر گرفته می‌شود. برای زمان‌هایی است که شما از ظرفیت کامل سبد استفاده می‌کنید. شاید گاهی اوقات با توجه به نیازی که دارید از ظرفیت کامل سبد دستگاه استفاده نکنید. آیا در این مواقع هم استفاده از تنظیمات پیش‌فرض دستگاه مناسب است؟ قطعا خیر. پس در این مواقع باید با توجه به حجم غذای مورد نظرتان دما و زمان پیش فرض را کاهش دهید. تا کیفیت آن دقیقا همان چیزی شود که انتظارش را دارید. در فهرست زیر دما و زمان مناسب برای پخت غذاها و دسرهای پرطرفدار را که حاصل تجربه و تست تیم تک کالابان است را قرار داده‌ایم با آزمون و خطای کمتر بتوانید اکثر آنها را با کیفیت بالا آماده کنید.

دما و زمان مناسب کار با سرخ کن

  • تکه‌ های مرغ (سینه و ران) در دمای 180 درجه و زمان 15 دقیقه ای
  • پیتــــــزا غذای مورد علاقه کودکان دمای 180 درجه و زمان 10 دقیقه
  • سیب‌ زمینی در دمـای 180 الی 200 درجه و زمان 15 الی 20 دقیقه
  • صیفیجاتی مانند بادمجان و کدو در دمای 180 درجه و زمان 15 دقیقه
  • جوجه کباب مجلسی و رستورانی دمای 180 درجه و زمان 15 دقیقه
  • چیپس ورقه‌ای پرطرفدار در دمای 160الی 180 درجه و زمان 5 دقیقه
  • انواع ماهی سرشــار از امگـا 3 در دمای 180 درجه و زمان 14 دقیقه
  • ذرت مکزیکی خوش عطر و طعم در دمای 200درجه و حدود 10دقیقه
  • انواع کیک و کاپ کیک خوشمزه در دمای 160درجه و زمان 15 دقیقه
  • انواع غذاهای منجمد مثل فلافل و ناگـت دمای180 و زمان 10 دقیقه

برندهای مطرح سرخ کن بدون روغن

توضیحاتی که در بالا دادیم برای تمام برندهایی که منوی پیش فرض دارند مانند فیلیپس، تفال، نینجا، نوتریکوک، گاسونیک و غیره صادق است. و هیچ فرقی نمی‌کند. یکی از بهترین برندهایی که درحال حاضر محصولاتش در بازار ایران موجود است و کیفیت بسیار بالایی هم دارد فیلیپس است. درصورت تمایل می‌توانید اکثر مدل‌های خوب این برند را در صفحه سرخ کن بدون روغن فیلیپس مشاهده و مقایسه کنید.

جمع بندی نهایی

در کل کار با سرخ کن بدون روغن خیلی راحت است به شرطی که بایدها و نبایدهای آن را بدانید. آن وقت است که استفاده از این دستگاه به یکی از تفریحات روزمره شما تبدیل می‌‎شود و از انجام آن لذت می‌برید. حتما ویدئوی توضیحات بالا و کار با سرخ کن های بدون روغن را هم که توسط تیم تولید محتوای تک کالابان آماده شده است را ببینید. شما هم اگر تجربه ای از کار با این دستگاه کاربردی دارید با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *