مقایسه محصولات

تفاوت مایکروویو و سولاردام، کدام یک سرطان‌زا هستند؟

تفاوت مایکروویو و سولاردام

در این مقاله قصد داریم به طور کامل به توضیح تفاوت مایکروویو و سولاردام بپردازیم و تمام سوالاتی که در ارتباط با این دو محصول کاربردی دارید را پاسخ دهیم. مهم‌ترین سوال مصرف کنندگان هم این است: کدام یک سرطان زا هستند؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال مهم را ببینید و پیشنهاد ویژه ما را هم که فقط به 3 نفر از شما عزیزان تعلق می‌گیرد را از دست ندهید.

عمکرد مایکروویو  و سولاردام چگونه است؟

مایکروویو دستگاهی چند منظوره است که از آن برای یخ‌زدایی، گرم کردن و پخت بعضی از غذاها استفاده می‌شود. حتما پیش خود می‌گویید این فرایند چگونه انجام ‌می‌شود؟ درحقیقت درون مایکروویو مگنترون یا المنت‌هایی وجود دارد که گرما تولید می‌کنند. زمانی که دستگاه را روشن می‌کنید این المنت‌ها شروع به داغ شدن می‌کنند و باتوجه به زمان مورد نیاز برای هر نوع غذا آن ماده غذایی را بخوبی گرم می‌کنند.

و اما سولاردام! کارشناسان برند ال جی با تفکر و خلاقیت دستگاه جدیدی به نام سولاردام‌ را طراحی و به بازار عرضه کردند که علاوه بر قابلیت‌های مایکروویو، قابلیت بخارپز هم دارد و ظرفیت، امکانات و برنامه و سرعت پخت بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

پیشنهاد ما این است که اگر بودجه انتخاب و خرید سولاردام را ندارید به هیچ عنوان از انتخاب و خرید مایکروویو ساده نگذرید. چراکه می‌توانید با نصف هرینه یک سولاردام یک مایکروویو خوب و باکیفیت تهیه کنید. در لینک زیر می‌توانید جزئیات کامل مایکروویو کنوود مدل MWM31 که یکی از محصولات خوب شرکت کنوود است را مشاهده کنید.

-6%
مايكروویو کنوود مدل MWM31
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

مايكروویو کنوود مدل MWM31

قیمت اصلی ۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۲,۹۹۰,۰۰۰ تومان است.

اما اگر بودجه خرید سولاردام را دارید قطعا بخاطر قابلیت بخارپز، ظرفیت، امکانات، برنامه و سرعت پخت بیشتر، سولاردام انتخاب بهتری است به شرطی که مزیت هایی که نسبت به مایکروویو دارد مورد نیاز شما باشد و بتوانید از آنها به نحو احسن استفاده کنید. در اینصورت است که ارزش خرید دارد. ما در تک کالابان سولاردام ال جی مدل MA3884VC را پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه به سوالات متداول و مهمی که همیشه در مقایسه این دو محصول پرسیده می‌شود و شاید سوال شما هم باشد، پاسخ می‌دهیم.

سولاردوم ال جی مدل MA3884VC
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

سولاردوم ال جی MA3884VC

۲۵,۹۵۰,۰۰۰ تومان

آیا مایکروویوها اشعه مضر سرطان‌ زا دارند؟

مایکروویو‌ ها دارای یک مگنترون هستند که به واسطه امواج الکترو مغناطیسی مولکول‌های غذا را به جنبش در می‌آورند و به این شکل غذا را گرم می‌کنند. بنابراین اشعه ندارند به هیچ عنوان سرطان زا هم نیستند و حتی استفاده از آن برای خانم‌های باردار، درصورتی که درب مایکروویو در حین کار باز نباشد، ضرری ندارد. در ویدئوی زیر بطور کامل این قطعه را که بصورت مشترک در این دو محصول قرار دارد را نمایش داده‌ایم.

مایکروویو بجز گرم کردن کارایی دیگری دارد؟

بله. بیشتر افراد فکر می‌کنند مایکروویو‌ ها بجز گرم کردن غذا کارایی دیگری ندارند! درحالیکه از مایکروویو‌ ها علاوه بر گرم کردن غذا می‌توانید برای پخت غذا، گریل کردن، یخ زدایی، پخت همزمان با گریل (پخت ترکیبی) و در بعضی از مدل‌ها به عنوان فر از آنان استفاده کنید.

آیا مایکروویوها با مایکروفرها تفاوتی دارند؟

خیر مایکروویو همان مایکروفر است. درواقع مایکروفر در زبان فارسی ترجمه شده مایکروویو است. زیرا مایکروویو یک کلمه انگلیسی (microwave) است البته حتی همین ترجمه هم در تمام دفترچه‌هایی که ترجمه شده‌اند صورت نگرفته است. یعنی اگر تمام دفترچه‌های ترجمه شده مایکروویو را در کنار یکدیگر بگذارید، خواهید دید روی بعضی از دفترچه‌ها کلمه مایکروویو به فارسی نوشته شده و روی بعضی از دفترچه‌ها مایکروفر نوشته شده است. همین امر موجب شده تا بسیاری از دوستان تصور کنند که مایکروفر یک دستگاهی با قابلیت فر، و مایکروویو یک دستگاهی بدون قابلیت فر است یا به عبارتی دیگر دو دستگاه مجزا از هم هستند و با یکدیگر تفاوت دارند.

تفاوت مایکروویو با سولاردام در چیست؟

  • سولاردام اندازه بزرگ‌تری به نسبت مایکروویو دارد. بنابراین حجم بیشتری از مواد غذایی را می‌توانید با یکبار استفاده از آن پخت کنید.
  • سولاردام منوی پخت کامل‌تری نسبت به مایکروویو دارد. بخصوص قابلیت بخارپز که کاربردی است و به پخت یکنواخت غذا کمک می‌کند.
  • خیلی از افراد تصور می‌کنند که پخت سولاردام با اشعه نور است درحالیکه با مگنترون است بنابراین همانند مایکروویوها اشعه ندارند.
  • سولاردام ها بخاطر توان و امکانات بیشتری که دارند سرعت پخت بیشتری دارند و انواع مواد غذایی را در زمانی کوتاه‌تر آماده می‌کنند.
  • طعم غذا بعد از پخت در سولاردم نسبت به مایکروویو طبیعی‌تر است. البته این موضوع نیاز به مهارت استفاده درست از سولاردم دارد.

مایکروویو چه برنامه ها و امکاناتی دارد؟

مایکروویو دارای برنامه ترکیبی، منوی پخت، یخ‌زدایی، کانوکشن است. و در بعضی از آنها قابلیت استفاده از گریل و جوجه گردان وجود دارد. البته بعضی از مایکروویو‌ ها امکانات بیشتری برای گرم کردن غذا هم دارند. مانند مایکروویو سامسونگ مدل MG402 که جزئیات مشخصات آن را می‌توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

مایکروویو قابلیت پخت‌ پیتزا یا کیک دارد؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید مایکروویو‌ ها را به دو دسته با قابلیت کانوکشن و بدون قابلیت کانوکشن تقسیم کنیم:

حتما الان پیش خود می‌گویید که کانوشکن چیست؟ قابلیت کانوکشن باعث می‌شود حرارت تولید شده توسط مگنترون‌ها بصورت یکنواخت در داخل مایکروویو پخش شود و عملا تمام قسمت های مواد غذایی به اندازه مساوی حرارت را جذب کنند و در اصلاح مغز پخت شوند. پس از مایکروویو دارای این قابلیت باشد می‌توانید از آن انتظار پخت کیک و پیتزا با کیفیت فر داشته باشید. درغیر اینصورت پیتزا و کیکی که درست می‌کنید کیفیت فر را نخواهند داشت.

از نظر امکانات چند نوع مایکروویو داریم؟

ما در تک کالابان مایکروویو ها را براساس امکاناتی که دارند، به سه دسته تقسیم می‌کنیم. و زمان فروش این محصول کاربردی نیز باتوجه به نیازی که مصرف کننده و مشتری دارد بهترین مدل را پیشنهاد می‌کنیم تا انتخابی ایده آل و مقرون بصرفه را تجربه کند.

دسته اول

مایکروویو‌ هایی هستند که علاوه بر برنامه مایکروویو یا همان برنامه پخت، شامل 5 سطح قدرت می‌باشند و شما می‌توانید از بالاترین سطح قدرت یا دکمه 30 ثانیه برای گرم کردن غذا استفاده کنید و همچنین برنامه یخ‌زدایی را نیز دارند این دسته از مایکروویو‌ ها برای افرادی که فقط می‌خواهند غذا گرم کنند. و یا افرادی که فر دارند اما می‌خواهند برای گرم‌کردن یا یخ زدایی دستگاه دیگری داشته باشند توصیه می‌شود. مانند مایکروویو ال جی مدل MH8265CIS که اطلاعات کامل‌تر آن را می‌توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

دسته دوم

مایکروویو هایی هستند که علاوه بر امکانات دسته اول برنامه گریل و برنامه ترکیبی هم دارند. این دسته از مایکروویو ها برای افرادی که دوست دارند مایکروویوی داشته باشند که برنامه گریل و کانوکشن (پخت ترکیبی) هم داشته باشد و عملا از آن بعنوان فر برای پخت پیتزا و کیک استفاده کنند.

دسته سوم

مایکروویو‌هایی هستند که علاوه بر امکانات دسته اول و دوم جوجه گردان هم دارند و پخت یک مرغ درسته و یا تکه های مرغ فوق العاده کاربردی هستند و معمولا به افرادی که قصد خرید سولاردام را ندارند اما یک مایکروویو با امکانات کامل می‌خواهند، پیشنهاد داده می‌شود. اگر بعد از تمامی این پرسش و پاسخ ها همچنان ابهامی درمورد این دو محصول دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان اطلاعات خود را وارد کنید

پشنهاد ویژه تک کالابان

برای شما عزیزانی که تا انتهای مقاله تفاوت مایکروویو و سولاردام همراه ما بودید مثل همیشه یک پیشنهاد ویژه داریم. 3 نفر از شما عزیزان می‌توانید با کد تخفیف TKB هر مدل مایکروویوی که دوست دارید را با تخفیف 200.000 تومانی بدون قید و شرط ثبت سفارش کنید. پس تا دیر نشده روی تصویر زیر کلیک کنید و از این فرصت محدود استفاده کنید.

تخفیف ویژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *